Hygge. Klucz do szczęścia. Meik Wiking

Co sprawia, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród na świecie? Co możemy uczynić aby również nasze życie nabrało barw, zwolniło i zredukowało codzienny stres? Hygge- enigmatyczne słowo oznaczające wygodę, przytulność i stan w którym chcemy się notorycznie znajdować.

Książka jest cudownie wydana, okładka kryje pozłacane części oraz jej format jest przyjazny do czytania. Pozycja obowiązkowa, na nasze regały.

Meik Wiking podchodzi do Hygge w bardzo profesjonalny sposób, oprócz naukowego wyjaśnienia, możemy dowiedzieć się jak funkcjonuje to pojęcie w innych krajach i kulturach. Jest to ciekawy przewodnik po tym jak być szczęśliwym, jak przeorganizować życie aby korzystać z niego garściami. W książce zostają opisane ciekawe wskazówki zarówno zakupowe jak i praktyczne, które wymagają od nas zmiany myślenia. Osobiście wezmę sobie te rady do siebie. Ciągle dokądś biegniemy po drodze zapominając czym jest bliskość, ciepło domowe... prozaiczne, proste czynności mogą tak wiele zmienić.

Dodatkowo książka zawiera mini przewodnik po Kopenhadze, w którym poznamy miejsca Hyggelig, piękne restauracje i miejsca które obowiązkowo przy wizycie w Dani musimy odwiedzić

Polecam lekturę, polecam zakup
Love-Read-Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska