Camilla Läckberg "Księżniczka Lodu"

Niewielkim spokojnym miastem Fjällbacka, u wybrzeży Szwecji, wstrząsa tragedia - Alexandra Wijkander została w niecodzienny sposób zamordowana, w swoim własnym mieszkaniu. Według pierwszych oświadczeń biegłych kryminologów popełniła ona samobójstwo. Rodzina oraz najbliżsi z otoczenia Alexandry nie potrafią pogodzić się z tą informacją, pragną dowieść, że została ona zamordowana. Ericka Falck, główna bohaterka, odkrywa nieznane dotąd fakty z życia swojej dawnej przyjaciółki, które rzucą nowe światło na prowadzone śledztwo ale i również na tragedie dokonane w Fjällbackce w przeszłości. Czy Alexandra Wijkander, tytułowa księżniczka z lodu była zdolna do odebrania sobie życia? oraz czy Falck podoła wyzwaniu które nałoży na nią rodzina zmarłej?

"Księżniczka z lodu" jest to pierwsza powieść z sagi kryminalnej Camilli Läckberg. Już w trakcie czytania wiedziałam, że będę chciała zajrzeć do kontynuacji sagi i kolejnych tomów tej autorki. Läckberg w świetny sposób oddaje skandynawski chłód oraz klimat morderstwa, do ostatniej strony czytelnik nie jest pewien, jak potoczą się losy śledztwa. W tej powieści również znajdziemy wątek życia Ericki Falck, pisarki poszukującej swojej drogi, borykającej się z brakiem natchnienia do kolejnej książki. Splecenie losów bohaterki z morderstwem nadaje książce wielowątkowy charakter. Z jednej strony chcemy dowiedzieć się kim jest morderca a z drugiej interesuje nas jak potoczy się życie Falck.
Jestem zdecydowanie zadowolona z lektury tej powieści i na pewno w najbliższym czasie sięgnę po drugi tom "Kaznodzieja". 


Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

"Człowiek, który widział więcej" Eric Emmanuel Schmitt