BookHaul - moje nowości na półce.


Witam Was wszystkich bardzo serdecznie, na moim blogu i pierwszym w sumie BookHaul'u.
Oto moje nowości, które właśnie powolutku zaczynam czytać i zgłębiać. Są to w większości prezenty, które dostałam jak i zakupione samodzielnie przeze mnie pozycje. 

1. Face Paint. Historia makijażu. Lisa Eldridge.
Szminka, puder, tusz do rzęs. To z nimi zaczynamy poranki. Tak jak miliony kobiet przed nami. Makijaż nie jest nowym wynalazkiem. Jego długą i pasjonującą historię ukazuje Lisa Eldridge, światowej sławy makijażystka, rozchwytywana przez takie domy mody jak: Prada, Chloe.
Wykonuje makijarz Kate Winslet, Kiery Knightely, Emmy Watson. W książce odsłania przed nami sekrety kreowania wizerunku ikon mody od Audrey Hepburn po Madonne i Amy Winehouse. Pokazuje, dlaczego tak wiele z nas się nimi inspiruje. Być może wy same malujecie się w taki sam sposób jak Marylin Monroe.

2. Sekretne życie Chanel No, 5, Pierwsza biografia najsłynniejszych perfum świata. - Tilar J. Mazzeo
Dzieło życia Coco Chanel. Szalony duch belle epoque zamknięty w zgrabnym flakonie. Nowatorski i odważny zapach, który w dobrym paryskim towarzystwie wywoływał ekscytację. Symbol kobiecości , od 95 lat uwielbiany przez legendy kina od Marylin Monroe po Audrey Tautou.
Jak narodził się pomysł ich stworzenia? Jaki wypływ na dobór poszczególnych elementów zapachu miało życie autorki? Czy prawdą jest, że Coco skopiowała recepturę perfumeryjną magnata Francois Coty'ego?

3. Lśnij morze Edenu - Andres Ibanez
Lecący z LA do Singapuru samolot pasażerski, rozbija się po środku Pacyfiku, a dziewięćdziesięcioro pozostałych przy życiu rozbitków trafia na z pozoru bezludną wyspę. Gdzie na pozbawionych kontaktu ze światem zewnętrznym nieszczęśników czyhają najprzeróżniejsze tajemnicze niebezpieczeństwa. Wśród ocalałych  są przedstawiciele różnych narodów, zawodów i stanów. Narratorem opowieści jest hiszpański kompozytor Juan Barbarin, zamieszkały w Stanach Zjednoczonych miłośnik muzyki romantycznej i kobiet. Autor w mistrzowski sposób snuje opowieści o świecie pogrążonym w kryzysie i proponuje nową ścieżkę, która rodzi się z muzyk i milczenia. 

4. Człowiek, który widział więcej - Eric-Emmanuel Schmitt
Huk, błysk. Chwilę potem gorąca fala powietrza, która podrzuca w niebo nawet najcięższe przedmioty. Augustin niewiele pamięta od momentu wybuchu. Widział sprawcę, to pewne. 
A kim była postać, która mu towarzyszyła? Tego Augustin nie jest pewien i nikomu nie chce o tym mówić. Od dziecka ukrywa swój dar. Widzi więcej. Widzi tych, którzy odeszli. Czy jego niezwykła zdolność pozwoli zapobiec kolejnemu nieszczęściu. 

5. Kaznodzieja - Camilla Lackberg.
Akcja Kaznodziei, drugiej powieści bestsellerowego cyklu, również rozgrywa się we Fjallbace, niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Patrick Hedstrom i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać...

6. Żniwa zła - Robert Galbraith
Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa. 
Policyjne śledztwo skupia się na mężczyźnie, w którego winę Strike wątpi. Detektyw i jego asystentka biorą sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w z zdegenerowaną psychikę pozostałych podejrzanych. Czas nagli, gdyż dochodzi to kolejnych zatrważających aktów przemocy. 

Jako pierwszą wybrałam 3 część cyklu z Cormoranem Strikem, póki co bez rozczarowań. Poprzednie powieści zrobiły na mnie nie lada wrażenie, także i w tym wypadku zapowiada się podobnie. W międzyczasie poczytuje Face Paint, równie ciekawą historie makijażu na przestrzeni czasów. 

A Wy? Jakie książeczki podrzucono wam pod choinki bądź w prezentach noworocznych? 

Pozdrawiam 
Love Read Sleep 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska