Straszny Poranek w Poniedziałek - epizod 2

Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała o moim najlepszym powieściopisarzu, o wspaniałym twórcy kryminałów: Borisie Akuninie.

Wiek XIX, brudne i śmierdzące zbrodnią zakamarki rosyjskiej stolicy, Dubrowka i jej tajemnice. Erast Pietrowicz Fandorin, wraz ze swoim japońskim partnerem Masą-san, zapobiegają wybuchnięciu anarchii, w tym objętym złem mieście. Ich przygody nie koncentrują się wyłącznie na Moskwie i Rosji. W swoich przygodach udają się również do dalszych zakątków Świata, tym samym przybliżają kulturę i obyczaje danego kraju. Erast Pietrowicz jest swego rodzaju "krzyżówką" Sherlocka Holmesa z Indianem Jonesem, który jest osadzony w realiach XIX-wiecznej Rosji. Można doszukać się miedzy nimi wielu wspólnych cech.
Proza i wątki poruszane w poszczególnych tomach, należą do majstersztyku Akunina, których nie da się czytać i skończyć na jednej powieści. Siłą rzeczy ciągnie do kolejnej przygody. Boris Akunin barwnie ukazuje rosyjską rzeczywistość, pokazując nam tamtejszy świat trochę od innej strony. Niemniej jednak, potrafi uzewnętrznić te cechy, którymi Rosjanie się nie chwalą. Dzięki tym powieściom, zmieniłam swoje zdanie na temat naszych Sąsiadów, a co za tym idzie, zaciekawiłam się niezmiernie życiem Rosjan, do tego stopnia, że z chęcią spakowałabym walizki i wyleciała na podbój Piotrogrodu albo samej Moskwy!
Jeśli ktoś z Was planuje rozpocząć tą wspaniałą przygodę, to tutaj zamieszczam względną chronologię, czyli od czego by najlepiej zacząć...

1. Azazel
2. Gambit Turecki
3. Lewiatan
4. Śmierć Achillesa
5.Walet pikowy
6. Dekorator
7. Radca Stanu
8. Koronacja
9. Kochanka Smierci
10. Kochanek Smierci
11. Diamentowa Karoca
12. Nefrytowy Różaniec
13. Swiat jest teatrem
14. Czarne Miasto
15. Planeta Woda

Bardzo serdecznie Wam polecam, niewieloma książkami się ekscytuję i na niewiele czekam, ale zawsze Akunin to mój numer jeden na liście zakupowej.

Zapraszam do kolejnych Epizodów: Strasznych Poranków w Poniedziałek <3
Love Read Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska