Straszny Poranek w Poniedziałek epizod 1

Agathy Christie chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, a w związku z pojawieniem się nie tak dawno ekranizacji tej oto książki, postanowiłam poświęcić jej chwilę, jako że w końcu to jednak klasyk gatunku, zwanego kryminałem.

Legendarny detektyw Herkules Poirot wyrusza w podróż sławnym Orient Ekspresem, próbując przedostać się do Europy po zakończonej sukcesem sprawie w Azji. Nieświadomy tego z kim podróżuje, Poirot magnetycznie wręcz ściąga na siebie kolejne śledztwo, tym razem takie, które dzieje się właściwie na jego oczach, a mianowicie kilka przedziałów dalej. Podróżniczy zamknięci w jednym pociągu, powoli zostają przesłuchani i po nitce do kłębka detektyw uzyskuje niezbędne informacje aby schwytać, nadal podróżującego, sprawcę morderstwa. Czy Poirot zdoła w tak małym gronie zachować zimną krew i schwytać mordercę?
Tego przekonacie się tylko jeśli zajrzycie do tej książki.

Christie jest autorką wielu kryminałów, za którymi ja osobiście nie przepadam. Proza oraz dość skomplikowany dobór bohaterów, sprowadza jej powieści do rangi męki.
Bynajmniej jeśli chodzi o Morderstwo w Orient Ekspresie, tutaj mogłabym polemizować, gdyż ta książka jest inna od pozostałych. Tutaj faktycznie, akcja oraz sama sprawa, z którą zmierzyć się musi Poirot, należy do bardzo interesujących i wciągających. Ulokowanie bohaterów w pociągu, w długiej podroży bez możliwości bezpośredniego ukarania sprawcy, sprawia, że czytelnik siłą rzeczy będzie chciał kontynuować lekturę i dowiedzieć się, kto, z pośród tak małego grona, dokonał zabójstwa.

Już od 24 listopada, można obejrzeć najnowszą ekranizację Morderstwa w Orient Ekspresie. Dla tych leniuszków, co nie rozpoczną tygodnia z Agathą Christie w postaci książki, mogą oni, zawsze, wybrać się do kina :-DPoniedziałek z Morderstwem w Orient Ekspresie uważam za otwarty, oby ten tydzień zleciał szybciutko i weekend nadszedł jeszcze szybciej.

Pozdrawiam Was serdecznie
Love Read Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska