"Idealna" Magda Stachula

Anita to spełniona kobieta po trzydziestce, mająca spokojne i ułożone życie. Jej mąż Adam również nie narzeka, praca w korporacji, masa zleceń, a co za tym idzie, masa pieniędzy. Do szczęścia brakuje im tylko upragnionego dziecka. Lata mijają, a Anita coraz częściej popada ze skrajności w skrajność, myśl o posiadaniu potomstwa przesłania jej normalny świat. Dziewczyna ucieka do swojej zamkniętej enklawy, podgląda ludzi i ich idealny świat. Nie zwraca jednak uwagi na swoje mieszkanie i swoje życie. W jej szafie nagle pojawiają się obce ciuchy, w jej kosmetyczne obce pomadki i kremy. Ktoś w podstępny sposób stara się zaburzyć jej spokój i wprowadza do mieszkania zamęt oraz kłopoty. Czy Anita dowie się, kto za tym wszystkim stoi? A może to ona sama, w zamknięciu, przylepiona do ekranu komputera popada w obłęd?
Tego i wielu innych faktów dostarczy Wam lektura tej książki.

Na początek dodam, że jest to książka zakupiona przez mojego ukochanego <3 Pierwszy raz spotkałam się z tą autorką. Już sam wstęp do książki okazał się bardzo obiecujący a i moje oczekiwania wzrastały wraz z kolejnymi przewracanymi stronicami.

Magda Stachula to absolwentka Uniwersytetu Jagielońskiego, zawodowo zajmowała się importem kamer do monitoringu wizyjnego. Stąd też może pomysł, na osadzenie głównej bohaterki, w roli podglądaczki, mającej dostęp do kamer w całej Polsce jak i za granicą.
Książka jest napisana z perspektywy kilku osób: Anity, Adama, Eryka oraz Marty. Wokół tej czwórki toczy się akcja "Idealnej". Każda wykreowana postać ma swoje zdanie oraz poglądy, co w wyśmienity sposób łączy Stachula.
"Idealna" to książka o życiu dzisiejszych trzydziestolatków, chęci posiadania potomstwa i wyniszczającej walki, by przyporządkować się dzisiejszym wymogom. Anita to jedna z wielu kobiet, która za wszelką możliwą cenę, chce zostać matką, a co za tym idzie, działa impulsywnie, stąpa po trupach swojego, zmęczonego wiecznymi oczekiwaniami, małżeństwa. Oderwanie się od rzeczywistości poprzez podglądanie obcych osób, staje się jej lekiem na całe otaczające ją zło. Adam jednak widzi to zupełnie inaczej, on ucieka w drugą stronę, a raczej w objęcia drugiej kobiety. Tam gdzie może zaznać spokoju, gdzie nikt od niego niczego nie chcę i nie wymaga.
Autorka interesująco łączy fakty oraz zdarzenia w powieści, na pewnym etapie lektury dopada nas zdumienie i zaskoczenie, z przebiegu akcji. Moim zdaniem to świetnie napisany thriller, osadzenie powieści w Krakowie oraz bieżące problemy społeczeństwa, nadają tej książce ponadczasowy charakter. Ponieważ, gdzieś każda kobieta utożsami się z Anitą i jej światem.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona "Idealną", to świetny thriller psychologiczny, mieszanka wielu osobowości oraz charakterów. Wymagało to od autorki nie lada kunsztu, aby w taki zwinny sposób połączyć losy tej czwórki osób. A na dodatek stworzyć akcję, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Obiecuje Wam, że lektura tej pozycji przysporzy Wam wielu emocji i dużej dawki adrenaliny, ponieważ, od czytania nie da się oderwać. Każda strona kryje w sobie kolejną wskazówkę do rozwiązania zagadki życia Anity i Adama.

W mojej ocenie, ta książka dostaje ****/5 gwiazdek i jestem pewna, że gdy ją zakupicie nie będziecie na pewno żałować. <3

Pozdrawiam Was gorąco i trzymajcie się.
Do następnego razu.

Love❤Read❤Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska