Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak "Szepty kamieni- historie z opuszczonej Islandii"

Islandia - kraj przez niektórych zapomniany a który dziś przeżywa renesans turystyczny. Ten niewielki kraj położony na kole podbiegunowym kryje nieznane dotąd historie, o których my, zwykli europejczycy nie wiele wiemy i w które za bardzo nie chcemy się wgłębiać. W książce "Szepty kamieni" dostajemy ogromną dawkę wiedzy o narodzie zamieszkujący ten nieprzyjazny teren. Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak mieszkają na Islandii, postanawiają przemierzyć najdalej wysunięte krańce tego kraju aby lepiej poznać mentalność i kulturę Islandczyków. W rozmowach z tubylcami wychodzą na jaw wszystkie tajemnice tego kraju, od elfów po życie w samotności pod połaciem niekończącego się śniegu oraz wybuchów wulkanów.

Na tą książkę wpadłam w Empiku, aby potem w Szczecinie moja siostra zdobyła autograf od Piotra Mikołajczaka na spotkaniu autorskim :-) Zawsze jestem ciekawska nowych miejsc, dlatego książka "Szepty kamieni" o historii Islandii była dla mnie wspaniałą lekturą. Wcześniej nie wiedziałam za wiele o tym kraju, każdy zna go z Euro 2016 albo ktoś kto interesuje się muzyką zna Bjork albo przypomina sobie wybuch wulkanu (którego imienia za nic w świecie nie potrafię wypowiedzieć, jak zresztą cały świat) paraliżującego loty w Europie na tydzień. Poza tym? cóż niewiele. Tym bardziej po przeczytaniu może nie od razu spakuje się na wyjazd ale na pewno go przemyślę i inaczej będę się czuła, gdy już tam się dostane. Autorzy w przyjazny i miły sposób opisują rozdział po rozdziale perypetie zwykłych mieszkańców przez co ma się wrażenie, że wchodzi się w buty Islandczyka i przez chwile czuje się to co on.

Zdecydowanie polecam dla turystów, dla przyszłych odwiedzających ten kraj, aby zapoznać się z tą książką, aby najpierw poznać Islandczyków a potem kupić bilet. Na pewno nie będziecie się nudzić podczas lektury, polecam zakupić i postawić na półce <3

Pozdrawiam
@lovereadsleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magda M, ciąg dalszy nastąpił - Radosław Figura

Straszny Poranek w Poniedziałek - epizod 2

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska