Bonnie Sue Hitchock "Zapach Domów Innych Ludzi"

Alaska, srogi klimat, specyficzne społeczeństwo i troje bohaterów. Każde z nich otacza tajemnica i wyjątkowość. Losy młodych ludzi z szarą północno-amerykańską rzeczywistością, z jednej strony chęć ucieczki do normalności do cywilizacji a z drugiej ucieczka w przeszłość i odnajdywanie się w nowej zastanej rzeczywistości. Powieść jedyna w swoim rodzaju, przeplatające się historie które razem tworzą spójną całość.

Książka "Zapach Domów Innych Ludzi" zachęca już na wstępie swoją piękną oprawą. Okładka przypomina wieczorne, bezchmurne niebo zasiane gwiazdami. Był to jeden z głównych powodów dla których sięgnęłam po tą pozycję. Akcja powieści rozwija się bardzo powoli, dopiero końcówka zaczyna porządnie wciągać. Atutem tej książki jest na pewno ukazanie rzeczywistości, normalnego życia na Alasce. Tego czym zajmują się zwykli ludzie, jakie mają perspektywy i jaki sposób myślenia posiada zwyczajny mieszkaniec Alaski. Niewątpliwie wiek bohaterów może, okres dojrzewania, powoduje, że tą powieść poleciłabym raczej młodszej grupie ludzi. Pomimo dość ciekawych wątków jest to książka bardzo lekka, którą przeczytałam w bardzo krótkim okresie czasu.

Zapach Domów Innych Ludzi oceniłam jako : "dobrą" książkę. Ponieważ problemy przedstawione w tej książce nie są nowe ani odkrywcze, bynajmniej Alaska i jej wyjątkowy klimat bardzo nadrabiają. Warto kupić tą pozycję, właśnie ze względu na okładkę :-)

Pozdrawiam
@lovereadsleep

Komentarze

  1. Alaska... przyciąga mnie. Książki nie kupię ze względu na okładkę, ale ta Alaska...
    Pozdrawiam i zapraszam do rewizyty :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska