Podróż do wnętrza Ziemi - Juliusz Verne

Gdy czytam książkę "Podróż do wnętrza Ziemi" wydaje mi się, że nikt już takich książek nie pisze.
Jest to bardzo znana powieść Juliusza Verne, obok 80 Dni Dookoła Świata i Dzieci kapitana Granta. Świat przedstawiony w powieści wydaję się nie istnieć naprawdę, ani nie być realnym... jednak, jeśli czyta tą książkę dziecko w podstawówce, to jestem pewna, że obudzi w nim chęć zabrania plecaka i wyruszenia w podróż. Verne ukazuje świat, który czeka na nas jak na wyciągnięcie ręki, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych.
Axel razem ze swoim wujem prof. Lindenbrockiem postanawiają ruszyć na Islandię i dowieść, że tam kryje się wejście do wnętrza Ziemi. Razem z przewodnikiem Hansem przemierzają wulkan, jego wnętrze i wędrują pod płaszczem Ziemi odkrywając nieznane dotąd fakty z życia naszej Planety. Czy drugi równoległy świat istnieje pod znanymi nam oceanami i kontynentami, czy gdzieś we wnętrzu Ziemi jest inna przestrzeń?

Polecam tą lekturę małym i dużym, dorosłym i dzieciom. Jest to połączenie Indiany Jonesa z Robinsonem Crusoe... coś na miłe wieczory i dla osób pragnących odkrywać i jednocześnie podróżować

Pozdrawiam
Love-Read-Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska