Księga Snów- Nina George

Jest to moja pierwsza książka Niny George, z 3 tomowego cyklu o nieskończoności a za razem ostatnia w tej tematyce. Księga snów to ciekawa pozycja na pograniczu fantazji i realizmu. Główny bohater Henry w wyniku wypadku zostaje więźniem swojego ciała, podróżując miedzy świadomościami na granicy śmierci ukazuje nam świat z punktu osoby pogrążonej w śpiączce. Historia opowiadana jest oczami trzech bohaterów- Henry'ego, Samuela i Eddie przez co możemy nieco lepiej wgłębić się w uczucia poszczególnych postaci.

Nie zawiodłam się na tej książce( pomimo dość odmiennych opinii blogerów), jest to interesująca lektura, dla osób które lubią ezoterykę, życie pozagrobowe, neurologię, stany śpiączkowe. Rzadko zagłębiamy się w problematykę osób odciętych od rzeczywistości, jest wiele teorii na temat tego, co osoby pogrążone w śpiączce czują, słyszą i gdzie się znajdują. Autorka nakreśla własną wizję owej rzeczywistości. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, nie nudzi, akcja wydaje się być bardzo wartka i wciągająca.

Po przeczytaniu tej pozycji nie pozostajemy obojętni, coś ta książka nam przekazuje w prezencie, pewien rodzaj optymizmu, takiego życiowego pozytywnego światła rzucanego na tematy związane ze śmiercią i odchodzeniem.

Według mnie, książka bardzo warta polecenia

Pozdrawiam
Love-Read-Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska