Tarryn Fisher - MARGO

Margo, to nie jest zwykła nastolatka, to dziewczyna która wychowuje się w dzielnicy  przemocy i nienawiści.  Wydaje się, że jest jedyną osobą, ostoja normalności w otaczającym ją brutalnym świecie. Z chwilą wgłębiania się w powieść, odkrywamy prawdziwe oblicze Margo, skrywane rodzinne sekrety, myśli, plany oraz jej stosunek do otoczenia. Czy każda osoba urodzona pod złym adresem, w złej dzielnicy powiela wyryty na ulicach schemat? Czy jedna popełniona zbrodnia jest wstępem do następnych?

Przy czytaniu tej książki byłam przekonana, że to świetny kryminał, książka pod patronatem portalu Lubimy Czytać - czyli coś co warto mieć na półce. Jednak już po kilku stronach zrozumiałam, że byłam w błędzie.
Po pierwsze jest to książka stricte młodzieżowa, język, styl, główna bohaterka. Osobiście to do mnie nie przemówiło, szczególnie przewidywalność i taka prostota. Autorka jest znana z powieści romantycznych a moim zdaniem kryminały powinna sobie zwyczajnie odpuścić. Pomimo dość ciekawego przypadku psychiatrycznego jakim jest Margo, nie można pozbyć się wrażenia, że Tarryn Fisher nie przygotowała się do tej kwestii, gdzieś brakuje tutaj profesjonalnego opisu przypadku. Być może to nie był zamysł autorki, ale wówczas książka nabrałaby prawdziwości i rzetelności. Nie odradzę nikomu czytania tej książki, ale pozwolę sobie na to abyście dozowali emocje i nie czytali pochlebnych opinii o tej powieści. Nie zrażajcie się ale i nie oczekujcie wiele. Powieść młodzieżowa, troszkę inna ale nieporywająca.

Pozdrawiam
Love-Read-Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska