Camilla Läckberg "Morderstwa i woń migdałów"

"Morderstwa i woń migdałów" to zbiór krótkich kryminałów, portret autorki przedstawiony w jej autobiografii oraz krótki kurs pisania powieści.
Nie jest to typowa książka a raczej wstęp do twórczości Läckberg. 
Minipowieści:
- "Zamieć śnieżna" oraz "Woń Migdałów" to cudowne krótkie minipowieści a raczej minikrymianły pozwalające na zapoznanie się z pisaniem i fabułą jej przyszłych książek. 
Nowele:
- "Kawiarnia wdów", "Sen o Elisabeth" i "Elegancka śmierć"- to z kolei fantastycznie napisane, naprawdę krótkie kryminały ukazujące Femme-Fatale, kobiety morderczynie, jednakże w subtelny i delikatny sposób, jakby ich zbrodnie były popierane i słuszne. 

Ta książka to pozycja obowiązkowa dla osób, które zaczynają podróż przez Skandynawię z Läckberg, jest to idealny wstęp do kolejnych tomów oraz ciekawy sposób na przedstawienie samej siebie jako autorki. Dzięki części autobiograficznej poznajemy życie tego skandynawskiego odkrycia oraz nieznane dotąd fakty, które popchnęły ją do pisania kolejnych części z życia Fjällbacki.
Mnie osobiście ucieszył rozdział w którym każda kolejna pozycja z Sagi jest w zwięzły sposób opisana, w chronologii, tak, że wiem gdzie teraz skierować kroki i po jaki tom sięgnąć. 
Z mini powieści najlepiej wspominam "Kawiarnie wdów" oraz "Woń migdałów"- niecodziennie czyta się takie perełki.Serdecznie polecam <3
Love Read Sleep

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

F. Scott Fitzgerald - Dla Ciebie moge umrzeć i inne zagubione opowiadania.

Mali Bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy / Jak umierają Polacy - Paweł Reszka

Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska